Mean Well MSP-600-7.5
Power Supply; module; medical; 600W; 7.5V; 80A; 85-264VAC; 120-370VDC
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지3년 전
Component Distributors Inc.
Electro Sonic
Sager Power Systems
Jameco
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+66.04%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Mean WellHRPG-600-7.5
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Adjustable, Fixed, 1 Output, 600 W, 7.5 VDC, 80 A
Mean WellPSP-600-5
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Adjustable, Fixed, 1 Output, 400 W, 5 VDC, 80 A
Mean WellMSP-450-7.5
AC to DC Power Supply Enclosed Medical Single Output 7.5 Volts 0.6 Amps 450 Watts
TDK-LambdaPAF500F48-5
DC-DC Converters, Power module type (with baseplate), Output: 400W, 5V, Isolated type
TDK-LambdaPAF500F48-5/T
Module DC-DC 1-OUT 5V 80A 400W 16-Pin Brick
TDK-LambdaPAF500F48-3.3
DC-DC Converters, Power module type (with baseplate), Output: 264W, 3.3V, Isolated type
설명
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), Medical, Adjustable, Fixed, 1 Output, 600 W, 7.5 VDC, 80 A
AC/DC 600W 7.5V Single Output Medical Power, Enclosed w/ Fan with PFC
AC to DC Switching Medical Power Supply Single Output with PFC Function 7.5 Volts 80 Amps 600 Watts
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 600W, Hybrid
600W 1 85V(AC),120V(DC) 264V(AC),370V(DC) 1% 80A 7.5V 218mm*105mm*63.5mm
MSP-600-7.5 MEAN WELL AC-DC 7.5 Volt 80 Amp 600 Watt Power Supply +More!
AC-DC POWER SUPPLY, 7.5V, 80A, 5V, 0.3A, 100-264V, MEDICAL, PFC, MSP SERIES
Switching Power Supplies 600W 7.5V 80A Medica l Power Supply
AC/DC Power Supply Single-OUT 7.5V 80A 600W Medical 19-Pin
7.5Vdc 80A Medical Power Supply
AC-DC Enclosed - Medical Series
POWER SUPPLY, AC-DC, 7.5V, 80A;
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 7.5 / Output Voltage Nominal 1 V = 7.5 / Output Current 1 A = 80 / Output Type = Adjustable / Rated Power W = 600 / Input Voltage Min. V = 85 / Input Voltage Nominal = 100 ... 240 VAC / Input Voltage Nominal = 120 ... 370 VDC / Input Voltage Max. V = 264 / Insulation Voltage kV = 2 / Housing Type = Metal / Termination Type = Screw Terminal / Efficiency % = 86 / MTBF h = 138700 / Ripple & Noise (V) mV = 150 / Operating Temperature Min. °C = -40 / Operating Temperature Max. °C = 70 / Length mm = 218 / Width mm = 105 / Height mm = 63.5 / Warranty = 5 Years