Mean Well HRPG-200-5
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Adjustable, Fixed, 1 Output, 175 W, 5 VDC, 35 A
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지3년 전
Mean Well
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
3개월간의 트렌드:
-4.40%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-01-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Mean WellPPS-200-15
POWER SUPPLY, AC-DC, OPEN FRAME, 150W, 15V@13.3A; WITH PFC FUNCTION; PPS-200 SE
Mean WellRPS-300-12
200W(300WForcedAir) 1 90V(AC),127V(DC) 264V(AC),370V(DC) 1% 16.67A 12V 127mm*76.2mm*34.8mm
Mean WellEPP-300-12
200W(300WForcedAir) 1 90V(AC),127V(DC) 264V(AC),370V(DC) 1% 16.67A 12V 127mm*76.2mm*35mm
Mean WellLCM-60
60W Multiple-Stage Output Current LED Driver Power Supply 500mA to 1400mA 2V to 90V 180-295VACin
Mean WellQP-200-3C
Switching Power Supplies 210W 5V/15A 3.3V/15A 15V/5A -15V/0.7A
Mean WellQP-200F
AC to DC Power Supply Quad Output +5V 15A +15V 3A +24V 3A -15V 700mA 202 Watt
설명
Switching Power Supplies 175W 5V 35A W/PFC EISA Compliant
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 175W, Hybrid
Power supply; module; 175W; 5V; 35A; 85-264VAC; 120-370VDC
Power Supply, Ac-Dc, 5V, 35A Rohs Compliant: Yes |Mean Well HRPG-200-5
5VDC 35A 175W Enclosed Switching Power Supply 5Vsb PFC
HRPG-200-5 MEAN WELL AC-DC 5 Volt 35 Amp 175 Watt Power Supply +More!
175W, 1 OUTPUT, EMBEDDED SWITCH MODE POWER SUPPLY (SMPS), 5V DC, 35A
AC/DC 200W 5V Single Output Power Supply, Enclosed
O/P +5V35A; G5; AC/DC; Enclosed Type
AC/DC Power Supply Single-OUT 5V 35A 175W 13-Pin