Mean Well HLN-40H-36B
Enclosed Switching LED Driver Power Supply 36 Volts 1.12 Amps 40.3 Watts Dimming Function
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지4년 전
Mean Well
Electro Sonic
TME
Jameco
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
TDK-LambdaZPSA40-28
Ac-Dc,115-230Vac,output 28V 1.43A,40W Rohs Compliant: Yes
TDK-LambdaZPSA40-30
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 40W, Hybrid
TDK-LambdaLS35-36
Adjustable Output,DC Input Capable,Universal Input 1A 36V 1 373V(DC) 88V~264V(AC) Fixed
Power Supply,AC-DC,12V,1.2A,85-264V In,Enclosed,DIN Rail Mount,14W,S8VK Series
Relay; E-Mech; DPDT; Ctrl-V 24DC; 10A; 250VAC; Socket Mount; 8 Pin Octal; MK-S Series
Advanced EnergyNLP40-7615J
설명
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 40.3W, Hybrid
HLN-40H-36B MEAN WELL LED AC-DC 40 Watt Class 2 36V/1.12A with Dimming + More!
POWER SUPPLY, AC-DC,36V,1.12A,100-305V IN, SEALED, PFC, LED DRIVER, HLN-40H SERIES
Power supply; LED; dimming; 40.3W; 36V; 1.34A; 90-305VAC; 127-431VDC; IP64
LED Power Supplies 40.3W 36V 1.12A IP64 Cable Adj
O/P +36V1.12A; Led power; AC/DC; Enclosed Type
LED DRVR Module 1-CH PWM IP67 36V 1.12A
Dimmable LED Driver IP64, PFC, Plastic Case Class 2
40W 1 90V(AC) 305V(AC) 1.12A , 161mm*61.5mm*35mm
LED Driver (CC, CV) 40W 1.12A Linear (21.6-36Vdc) 90-305Vac PFC PWM, Resistance, 1-10V Dimming IP64 Plastic Enclosure
LED DRVR CC/CV AC/DC 36V 1.12A
LED DRIVER, CONSTANT CURRENT/VOLT, 40.3W;