Mean Well HLG-60H-48B
48V 1300mA 62W Class 2 Enclosed Switching Power Supply 3 in 1 Dimming
Production
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet10 페이지4년 전
Mean Well
Future Electronics
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+24.00%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
TDK-LambdaVS15C-12
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15W, Hybrid
TDK-LambdaZPSA40-28
Ac-Dc,115-230Vac,output 28V 1.43A,40W Rohs Compliant: Yes
TDK-LambdaZPSA40-30
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 40W, Hybrid
Power Supply,AC-DC,12V,1.2A,85-264V In,Enclosed,DIN Rail Mount,14W,S8VK Series
Relay; E-Mech; DPDT; Ctrl-V 24DC; 10A; 250VAC; Socket Mount; 8 Pin Octal; MK-S Series
Advanced EnergyNLP40-7615J
설명
HLG-60H-48B MEAN WELL LED AC-DC 62 Watt Class 2 48V/1.30A with Dimming + More!
POWER SUPPLY, AC-DC,48V,1.3A,100-305V IN, SEALED, PFC, LED DRIVER, HLG-60H SERIES
LED Power Supplies 62.4W 48V 1.3A IP67 Adj W/Cable
Power Supply; LED; dimming; 62.4W; 48V; 1.3A; 90-305VAC; 127-431VDC; IP67
100 - 277Vac, 62.4W, 1300mA, 28.8-48V, [0-10V, PWM...], IP67 LED Driver
O/P +48V1.3A; Led power; AC/DC; Enclosed Type
48Vdc 1.3A Dimmable LED Driver IP67, PFC, Metal Case Class 2
SPS IP67 62,4W 48V/1,3A CV+CC Dimm.
LED DRVR Module 1-CH PWM IP67 48V 1.3A
62W 1 90V(AC) 305V(AC) 1.3A , 147.2mm*61.5mm*36.8mm
LED Driver (CC, CV) 60W 1.3A Linear (28.8-48Vdc) 90-305Vac PFC PWM, Resistance, 0-10V Dimming IP67 Metal Enclosure
AC/DC LED Power Supply 62.4W Single 7-Pin
UB500-F42-E6-V15 Pepperl+Fuchs ULTRASOON
LED DVR CC/CV ACDC 28.8-48V 1.3A
Led Driv, Constant Current/Volt, 62.4W; Power Supply Applications:-; Output Power Max:62.4W; Output Voltage Max:48V; Output Current:1.3A; Led Driver Mode:Constant Current, Constant Voltage; Input Voltage Min:90V Rohs Compliant: Yes |Mean Well HLG-60H-48B