Mean Well DPBW06G-15
Dual Output 6W +/-15V +/-0.2A SIP-8 Isolated Regulated DC-DC Converter 48V
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet6 페이지3년 전
Electro Sonic
Future Electronics
Jameco
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2017-03-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Module DC-DC 48VIN 2-OUT 15V/-15V 0.2A/-0.2A 6W 7-Pin SIP Module Tube
DPBW06G-15 MEAN WELL DC-DC, Input: 18~75VDC, Dual Output; 15V/200mA, -15V/200mA + More!
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 18-75Vin +/-15Vout +/-200mA SIP Reg Iso
DC-DC Regulated Power Supply Module, 2 Output, 6W, Hybrid
DC-DC CONVERTER: 6 W SIP PACKAGE I/P:18-75VDC;O/P:±15V @±200MA;SIP
Input 18-75Vdc Dual Output 15Vdc at 0.2A DC/DC Power Supply
DC/DC I/P:18-75VDC;O/P: 12V @ 250mA;SIP
2 15V 75V 18V SIP 21.8mm*9.2mm*11.1mm
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 4:1, 6 W, 2 Outputs, Fixed, 15 V, 200 mA, -15 V, -200 mA, Regulated, SIP