Littelfuse 0KLK.500T
Fuse Midget Fast Acting 0.5A 600V Holder Cartridge 10.31 X 38.1mm CSA/UL
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지3년 전
Sager Electronics
element14 APAC
Electro Sonic
Burklin Elektronik
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.72%
공급망
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2015-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
LittelfuseIDSR.600T
Electric Fuse, Time Delay Blow, 0.6A, 600VAC, 600VDC, 200000A (IR), Inline/holder
Littelfuse35406300029
Fuse 440V Fa 6.3X32Mm .630A/ Bulk |Littelfuse 35406300029
LittelfuseKLKD.500T
Electric Fuse, Fast Blow, 0.5A, 600VAC, 600VDC, 200000A (IR), Inline/holder, 10x38mm
EatonKLM-1/2
Fuse, Cartridge, Fast Acting, 12 A, 600 VAC, 600 VDC, 10.3mm x 38.1mm, 13/32" x 1-1/2"", KLM"
EatonDCM-1/2
Fuse Midget Fast Acting 0.5A 600V Holder Cartridge 10 X 38mm Melamine Carton CSA/UL
Fuse, Cartridge, Time Delay, 500 mA, 600 VAC, 400 VDC, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79"", S505H"
설명
Electric Fuse, Fast Blow, 0.5A, 600VAC, 500VDC, 100000A (IR), Inline/holder, 5AG
Fuse, 500Ma, 600V, Fast Acting; Product Range:Klk Series; Fuse Current:500Ma; Voltage Rating Vac:600V; Voltage Rating Vdc:500V; Fuse Size Metric:10.3Mm X 38.1Mm; Fuse Size Imperial:13/32" X 1-1/2"; Blow Characteristic:Fast Acting Rohs Compliant: Yes |Littelfuse 0KLK.500T
Littelfuse 0KLK.500T Midget Fuse. Littelfuse® POWR-GARD® Supplemental Midget Fuse Fast Acting Series: KLK Non-Indicating 0.5 A 600 VAC/500 VDC 100 kA Interrupt 5 s Response Ferrule Terminal Clip Mount Cylindrical Body Type Melamine 13/32 in Dia x 1-1/2 in L Body Size. Additional Description: LTFS-KLK.500 (T) 0KLK.500T FAST-ACTING MIDGET FUSE FOR SUPPLEMENTARY PROTECTION 1/2 AMP SIZE. Catalog Description: FAST-ACTING MIDGET SUPP PROTECT .500A. Fast-acting high-interrupting capacity current-limiting type fuse. Especially suited for control circuits street lighting H.I.D. lighting computers and other applications without high inrush currents..