Laird CPI0805G1R8R-10
Ind Power Chip Multi-Layer 1.8uH 20% 1MHz 700mA 0805 T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Laird
Datasheet1 페이지7년 전
Farnell
Sager Electronics
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-02-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
설명
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, SMD, 0805
Multilayer Ferrite Chip Power Inductor
Surface Mount Power Inductor, Cpi Series, 1.8 H, 20%, Multilayer, 0.275 Ohm, 700 Ma Rohs Compliant: Yes |Laird CPI0805G1R8R-10
INDUCTOR, 1.8UH, 0.7A, 20%, MULTILAYER; Inductance: 1.8µH; RMS Current (Irms): 700mA; Inductor Construction: Multilayer; Saturation Current (Isat): -; Product Range: CPI Series; Power Inductor Case: 2mm x 1.25mm x 0.9mm; DC Resistance Max: 0.275ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)