KYOCERA AVX W2A43C682KAT2A
Cap Ceramic Array 0.0068uF 25V X7R 10% 0508 SMD 4 Capacitor 125°C Paper T/R/Embossed T/R
IHS
Datasheet6 페이지3년 전
Future Electronics
_legacy Avnet
Newark
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
관련 부품
Yageo GroupCDR31BX682AKUR
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, BX, 15% TC, 0.0068uF, Surface Mount, 0805
설명
Array/Network Capacitor, 25V, X7R, 0.0068uF, Surface Mount, DIP8
0508 (1220Metric) ARRAY/NETWORK CAPACITOR IPC 25V 6800pF ±10% X7R
Ceramic Capacitor Array; Capacitor Type:Chip Array; Capacitance:6800pF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:25VDC; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Package/Case:0508; Termination Type:SMD ;RoHS Compliant: Yes