KYOCERA AVX VC020105T101WP
TVS Varistor, 4 VAC, 5.6 VDC, 35 V, 0201 [0603 Metric], Multilayer Varistor (MLV)
IHS
Datasheet2 페이지4년 전
element14 APAC
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.40.00
Introduction Date2009-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
LittelfuseV9MLA0402LNR
MLA Series 0402 9 VDC 6.5 V RMS 35 V Clamp 4 A 33 pF SMT Multilayer Varistor
설명
Var 4VAC/5.6VDC 5A 15.6V 0201 SMD T/R
35V 0.01J 100pF@1KHz 5.6V 4V 10V~15.6V 5A 0201 Varistors ROHS
Varistor, 0.01J, Surface Mount
VARISTOR, 0201, 100PF; Series:VC; Varistor Type:Multilayer Varistor (MLV); Peak Surge Current @ 8/20µS:5A; Varistor Case:0201; Clamping Voltage Vc Max:35V; Peak Energy (10/1000uS):0.01J; Voltage Rating VDC:5.6V; Voltage Rating VAC:4V; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Breakdown Voltage Max:15.6V; Breakover Voltage Min:10V; Capacitance:100pF; Clamping Voltage @ 8/20µs Max:35V; External Depth:0.3mm; External Length / Height:0.3mm; External Width:0.6mm; Nom Operating Voltage:5.6V; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:0201; Peak Pulse Current IPP @ 8/20µs:5A; Suppressor Type:Varistor; Termination Type:SMD; Test Current:1A