KYOCERA AVX 06035C152KAT2A
0603 1.5 nF 50 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
IHS
Datasheet4 페이지3년 전
Upverter
Newark
Future Electronics
Amar Radio Corporation
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.24%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
관련 부품
Yageo GroupC0603C152K5RACTU
Ceramic capacitor, 1.5 nF, 50 V (DC), ±10 %, SMD 0201 (0603), X7R, C0603C152K5RAC7867
50V 1.5nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B152KB8NNNC
0603 1.5 nF 100 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.0015uF 100V X7R 10% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
설명
Cap Ceramic 0.0015uF 50V X7R 10% SMD 0603 125°C Paper T/R
0603 Chip Resistors X7R 1500PF 10% 50V Tape and Reel
Ceramic Capacitor 1500Pf, 50V, X7R, 10%, 0603; Capacitance:1500Pf; Voltage(Dc):50V; Capacitor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Product Length:1.6Mm Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 06035C152KAT2A.