KYOCERA AVX 04025D102KAT2A
0402 1000 pF 50 V ±10 % Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
IHS
Datasheet4 페이지3년 전
Farnell
Newark
HQonline
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-11.87%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2005-08-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
50V 1nF X5R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENUMK105BJ102KVHF
Cap ,mlcc ,0402,50V ,x5R,1000Pf10% Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden UMK105BJ102KVHF
0402 1 nF 25 V ±10% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
10V 1nF X5R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
설명
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 1000pF 卤10% X5R
Cap Ceramic 0.001uF 50V X5R 10% SMD 0402 85°C Paper T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0402