KYOCERA AVX 04023D223KAT2A
0402 22 nF 25 V ±10 % Tolerance X5R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
IHS
Datasheet4 페이지3년 전
Newark
Farnell
TME
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.94%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2004-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
TAIYO YUDENTMK105BJ223KV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 25V, 0.022 uF, ± 10 %, 0402, X5R/B, RoHS
25V 22nF X5R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 22nF X5R 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 0.022UF 16V X5R 0402 / Chip Multilayer Ceramic Capacitors for General Purpose
0402 10 V 0.022 uF X5R ±10% Tolerance Multilayer Ceramic Capacitor
6.3V 22nF X5R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
설명
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 25V 0.022muF ±10% X5R
Cap Ceramic 0.022uF 25V X5R 10% SMD 0402 85°C Paper T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0402
CERAMIC CAPACITOR 0.022UF 25V, X5R, 10%, 0402, FULL REEL; Capacitance:0.022µF; Voltage(DC):25V; Capacitor Case / Package:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:-; Qualification:-RoHS Compliant: Yes