Knowles QSCF500Q5R1B1GV001T
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 1.9608% +Tol, 1.9608% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000051uF, Surface...
IHS
Datasheet1 페이지1년 전
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+265%
공급망
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2022-02-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 1.9608% +Tol, 1.9608% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000051uF, Surface Mount, 0402
Capacitors High-Q MLC S-Series, 0402, Hi-Q NP0/C0G, 50V, 5.1pF±0.1pF, Ni/Sn (RoHS), 7" Reel Paper Tape
5.1pF ¡À0.1pF C0G(NP0) 50V 0402 1.02mm*510¦Ìm
CAP CER 5.1PF 50V C0G/NP0 0402
CAPACITOR RF CERAMIC 5.1PF 50V 0.1pF, C0G; Capacitance:5.1pF; Voltage Rating:50V; Product Range:S Series; Capacitance Tolerance:± 0.1pF; Operating Temperature Max:125°C; Capacitor Case Style:0402 [1005 Metric]; Filter Terminals:SMD RoHS Compliant: Yes