JAE Electronics FI-RE41HL
FFC/FPC Connector, 41 Contact(s), 1 Row(s), Male, 0.02 inch Pitch, Crimp Terminal, Mechanical Lock, Plug
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
ODG (Origin Data Global)
Datasheet15 페이지12년 전
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-2.95%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-11-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
TE Connectivity2023344-3
Conn LCEDI PL 40 POS 0.5mm Solder RA Cable Mount 40 Terminal 1 Port
TE Connectivity2023344-2
Conn LCEDI PL 30 POS 0.5mm Solder RA Cable Mount 30 Terminal 1 Port
FFC and FPC Connectors; MOLEX; 502250-3591; Gold; Surface Mount; 200 mA; 35
Board Connector, 50 Contact(S), 2 Row(S), Female, Straight, 0.02 Inch Pitch, Surface Mount
Mezzanine Connector, Header, 0.5 mm, 2 Rows, 40 Contacts, Surface Mount, Brass
RIGHT ANGLE SURFACE MOUNT MEMORY CARD CONNECTOR, WITH SOLDER TERMINATION
설명
FI-R SERIES, HOUSING, CRIMP,#36,#32,#30 AWG, COPPER ALLOY
Housings (Wire To Board / Wire To Wire ) ROHS
Latch Lock,Plug 1 41pin Blade Pin
HOUSING, CRIMP, LVDS, 41WAY; Pitch Spacing:0.5mm; No. of Contacts:41Contacts; Gender:Plug; Product Range:-; Contact Termination Type:Crimp; No. of Rows:1Rows; Contact Plating:Tin Plated Contacts; Contact Material:Copper;
HOUSING, CRIMP, LVDS, 41WAY; Connector Type:Wire-to-Board; Ways, No. of:41; Lead Spacing:0.5mm; Termination Method:Crimp; Contact Material:Copper Alloy; Series:FI; Contact Plating:Tin; Rows, No. of:1; Current Rating:1A; Insulation Resistance:100Mohm; Resistance, Contact:40mohm; Wire Size, AWG Max:28AWG; Wire Size, AWG Min:32AWG