Littelfuse DSEP60-06A
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 60A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247AD
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지3년 전
Datasheet5 페이지9년 전
Arrow Electronics
Future Electronics
TME
3개월간의 트렌드:
+16.02%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date1998-07-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
MicrochipAPT60DQ60BG
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 600V 60A 3-Pin (3+Tab) TO-247
MicrochipAPT75DQ60BG
Rectifier Diode Switching 600V 75A 31ns 2-Pin(2+Tab) TO-247 Tube / DIODE GEN PURP 600V 75A TO247
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 30A, 600V V(RRM), Silicon
DIODE HYPERFAST 30A TO-247 / Diode Switching 600V 30A 2-Pin(2+Tab) TO-247AC Modified Tube
onsemiFFH75H60S
Diode Hyper Fast Recovery Rectifier 600V 75A 2-Pin TO-247 Rail - Rail/Tube
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 30A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247
설명
Rectifier Diode Switching 600V 60A 35ns 2-Pin(2+Tab) TO-247AD
DSEP Series 600 Vrrm 60 A 2.04 Vf Epitaxial Diode - TO-247AD
2.33V@120A 35ns Independent Type 60A 600V TO-247-2 Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS
Power Diode Discretes-Fred To-247Ad |Littelfuse DSEP60-06A
Rectifier Diode 600V 60A 35ns TO-247
Diode Switching Fast 600V 60A TO247AD
FRED 600V 60A 230W 35ns TO247AD
DIODE GEN PURP 600V 60A TO247AD
DIODE STANDARD 600V 60A TO247AD
600V 600A 35ns 650¦ÌA 60A TO-247-2
RECTIFIER, SINGLE, 60A, 600V, TO-220AC; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 600V; Forward Current If(AV): 60A; Diode Configuration: Single; Forward Voltage VF Max: 2.04V; Reverse Recovery Time trr Max: 35ns; Forward Surge Cu