ITT / Cannon DL1-156RW-6B
Rack and Panel Connector, 156 Contact(s), Female, Wire Wrap Terminal, Receptacle
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet70 페이지8년 전
Newark
element14 APAC
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+24.75%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date1999-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
ITT / CannonDL1-156R
Rack and Panel Connector, 156 Contact(s), Female, Crimp Terminal, Receptacle
TE Connectivity / AMP6367555-1
Conn SCSI RCP 80/6 POS Solder RA Thru-Hole 86 Terminal 2 Port
TE Connectivity2198174-1
Board Connector, 6 Row(s), Female, Right Angle, Press Fit Terminal, Black Insulator, Receptacle
Board Connector, 110 Contact(S), 6 Row(S), Female, Right Angle, Press Fit Terminal, Receptacle
TE Connectivity5352152-1
Type B 110 Position 2 mm Receptacle Right Angle Hard Metric PCB Mount Connector
설명
ITT CANNON DL1-156RW-6B ZIF CONNECTOR, RECEPTACLE, 156 POSITION, THROUGH HOLE
Conn Rectangular SKT 156 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Automotive
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 10uF
Zif Connector, Receptacle, 156Way, Thd; Product Range:-; No. Of Contacts:156Contacts; Pitch Spacing:2.54Mm; Gender:receptacle; Contact Termination Type:through Hole; No. Of Rows:6Rows; Row Pitch:2.54Mm; Contact Material:copper Alloy Rohs Compliant: Yes