Infineon XMC4500F100K1024ACXQSA1
ARM Cortex M4 microcontroller, 32 bit, 120 MHz, LQFP-100, XMC4500F100K1024ACXQSA1
Production
데이터시트 및 문서
Infineon SCT
Datasheet123 페이지10년 전
IHS
element14 APAC
Burklin Elektronik
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-87.67%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginGermany, Taiwan
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.25
Introduction Date2012-07-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
MCU 32-Bit XMC4000 ARM Cortex M4 RISC 768KB Flash 1.3V/3.3V 100-Pin LQFP
ARM Cortex M4 microcontroller, 32 bit, 120 MHz, LQFP-100, XMC4502F100F768ACXQMA1
MCU 32-bit XMC4000 ARM Cortex M4 RISC 512KB Flash 3.3V 100-Pin LQFP EP Tray
NXP SemiconductorsMK64FN1M0VLL12
Kinetis K64: 120MHz Cortex-M4F MCU, 1MB Flash, 256KB SRAM, Full-Speed USB, Ethernet, 100-LQFP
NXP SemiconductorsMK22FN1M0VLL12
Kinetis K22: 120MHz Cortex-M4F Performance MCU, 1MB Flash, 128KB SRAM, Full-Speed USB, 100-LQFP
NXP SemiconductorsMK22FN512VLL12
MCU 32-bit Kinetis K22 ARM Cortex M4 RISC 512KB Flash 2.5V/3.3V 100-Pin LQFP
설명
MCU 32-bit ARM Cortex M4 RISC 1MB Flash 3.3V 100-Pin LQFP EP Tray
XMC4000 Series 1 MB Flash 160 kB RAM 32 Bit Microcontroller - LQFP-100
ARM-M4 120MHz LQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS
1MB 3.13V~3.63V ARM Cortex-M4 120MHz FLASH 55 LQFP-100(14x14) Microcontroller Units (MCUs/MPUs/SOCs) ROHS
Mcu, 32Bit, 120Mhz, Lqfp-100; Product Range:Xmc Family Xmc45Xx Series Microcontrollers; Device Core:Arm Cortex-M4; Data Bus Width:32 Bit; Operating Frequency Max:120Mhz; Program Memory Size:1Mb; No. Of Pins:100Pins; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies XMC4500F100K1024ACXQSA1