Infineon IRF100P219AKMA1
N Channel 100 V 203 A 1.7 mOhm Through Hole Transistor Power Mosfet - PG-TO247-3
IHS
Datasheet11 페이지0년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+187%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Transistor Power MOSFET N-Channel 100V 316A 3-Pin TO-247 Tube
Avnet Japan
Power Field-Effect Transistor, 203A I(D), 100V, 0.0017ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-247
Mosfet, N-Ch, 100V, 203A, To-247; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:100V; Continuous Drain Current Id:203A; Transistor Mounting:Through Hole; Rds(On) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:3.8V Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IRF100P219AKMA1