Infineon IPI50N10S3L16AKSA1
100V, N-Ch, 15 mΩ max, Automotive MOSFET, I2PAK, OptiMOS™-T, PG-TO262-3-3, RoHS
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet9 페이지2년 전
Datasheet9 페이지18년 전
Burklin Elektronik
iiiC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-02-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-01-15
LTD Date2024-08-31
관련 부품
Trans MOSFET N-CH 120V 56A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
100V, N-Ch, 11.6 mΩ max, Automotive MOSFET, I2PAK, OptiMOS™-T, PG-TO262-3-3, RoHS
STMicroelectronicsSTI45N10F7
N-channel 100 V, 0.013 Ohm typ., 45 A STripFET F7 Power MOSFET in I2PAK package
Trans MOSFET N-CH 100V 70A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
STMicroelectronicsSTI76NF75
Trans MOSFET N-CH 75V 80A Automotive 3-Pin(3+Tab) I2PAK Tube
MOSFET N-CH 100V 7.3A I2PAK
설명
Infineon SCT
Trans MOSFET N-CH 100V 50A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
Power Field-Effect Transistor, 50A I(D), 100V, 0.0209ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-262AA
IPI50N10 - 75V-100V N-CHANNEL AUTOMOTIVE;
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; Automotive AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green product (RoHS compliant); 100% Avalanche tested | Benefits: highest current capability 180A; low switching and conduction power losses for high thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: 48V inverter; 48V DC/DC; HID lighting