Infineon IKW30N60DTPXKSA1
High Speed IGBT with Trench and Field Stop Technology N-Channel 600V 30A 3-Pin TO-247
NRND
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet16 페이지0년 전
TME
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-99.62%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2016-04-18
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
설명
IKW30N60DTP Series 600 V 53 A Through Hole Trench Field Stop IGBT - PG-TO247-3
Hard-switching 600 V, 30 A TRENCHSTOP™ Performance IGBT with anti-parallel diode in TO-247 package.
Infineon IKW30N60DTPXKSA1 IGBT, 53 A 600 V, 3-Pin TO-247, Through Hole
Igbt, Single, 600V, 53A, To-247; Dc Collector Current:53A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(On):1.6V; Power Dissipation Pd:200W; Collector Emitter Voltage V(Br)Ceo:600V; Transistor Case Style:To-247; No. Of Pins:3Pins; Rohs Compliant: Yes |Infineon IKW30N60DTPXKSA1