Infineon BUZ31H3046XKSA1
Trans MOSFET N-CH 200V 14.5A 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet10 페이지21년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-12-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2017-08-15
LTD Date2018-02-15
관련 부품
Tube Through Hole N-Channel MOSFET (Metal Oxide) Mosfet Transistor 3.3A Tc 3.1W Ta 33W Tc 200V -55C~150C TJ
MOSFET N-CH 200V 19.4A I2PAK
Power Field-Effect Transistor, 15.6A I(D), 250V, 0.27ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
설명
MOSFET N-CH 200V 14.5A TO262-3
BUZ31 - 120V-300V N-CHANNEL POWER MOSFET;
Power Field-Effect Transistor, 14.5A I(D), 200V, 0.2ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-262AA
Infineon's 200V OptiMOS products are performance leading benchmark technologies, perfectly suited for synchronous rectification in 48V systems,DC-DC converters, uninterruptable power supplies (UPS) and inverters for DC motor drives. | Summary of Features: Industrys lowest R DS(on); Lowest Q g and Q gd; Worlds lowest FOM RoHS compliant halogen free MSL 1 rated | Benefits: Highest efficiency; Highest power density; Lowest board space consumption; Minimal device paralleling required; System cost improvement; Enviromentally friendly; Easy-to-design-in products | Target Applications: Synchronous rectification for AC-DC SMPS; Motor control for 48V110V systems; Isolated DC-DC converters; Lighting for 110V AC networks; HID lamps; Class D audio amplifiers; Uninterruptable power supplies (UPS); LED lighting power supply