Infineon BSC084P03NS3GATMA1
Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -78.6A; 69W; PG-TDSON-8
IHS
Datasheet9 페이지15년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+31.16%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginAustria, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-04-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
설명
Trans MOSFET P-CH 30V 14.9A Automotive 8-Pin TDSON EP T/R
2.5W 25V 43nC@ 10V 1P 30V 8.4m¦¸@ 10V 3.19nF@ 15V SON , 5.15mm*590cm*1mm
Infineon’s highly innovative OptiMOS™ families include p-channel power MOSFETs, PG-TDSON-8, RoHS
Infineon SCT
Infineon MOSFET BSC084P03NS3GATMA1
P-CH -30V-78,6A 8,4mOhm TDSON-8
Mosfet, P-Ch, 30V, 78.6A, 150Deg C, 69W; Channel Type:P Channel; Drain Source Voltage Vds:30V; Continuous Drain Current Id:78.6A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(On) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:2.5V Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies BSC084P03NS3GATMA1