Idec HW2B-M1F10-B
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 8A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Production
데이터시트 및 문서
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-42.86%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.35
Introduction Date2015-05-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
설명
Switch Push Button N.O. SPST Flush Square Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
SWITCH, INDUSTRIAL PUSHBUTTON, 22MM; Contact Configuration:SPST-NO; Switch Operation:(On); Contact Voltage AC Nom:600V; Contact Voltage DC Nom:220V; Contact Current Max:100A; Actuator Style:Square-Flush; Switch Terminals:Screw