Idec HW1L-M2F10QD-W-120V
22Mm Pushbutton Illuminated Rohs Compliant: Yes |Idec HW1L-M2F10QD-W-120V
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet62 페이지7년 전
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
3개월간의 트렌드:
+10.53%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2019-04-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, Screw Terminal, Panel Mount
설명
IDEC Corporation HW1L-M2F10QD-W-120V Pushbutton; HW Series; Plastic Bzl; Extend; Illum; LED, 1NO, Mom, Wht, 120VAC
Switch Push Button N.O. SPST Extended Round Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
Pushbutton Switches Pushbutton Illuminated 22mm Momentary Extended Round White 1NO Contact 120V AC
Idec Corp 22Mm Pushbutton Illuminated
PUSHBUTTON, MOM, WHT, EXT, 120V DIRE