Idec HW1E-LV4F02QD-R-24V
Switch Emergency Stop N.C. DPST Mushroom Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Screw Panel Mount
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet62 페이지8년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Lectro Components
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2018-04-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-02-16
LTD Date2023-02-16
관련 부품
Pushbutton Switch, DPST, Latched, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, DPST, Maintained, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, DPST, Latched, 8A, 24VDC, Snap On Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, Screw Terminal, Panel Mount
설명
SWITCH, E-STOP, 2NC, 5A 110VAC, TWIST RLS, RED 24V LED, 22MM MNT, UL CSA CE
22Mm Emergency-Stop Lighted Rohs Compliant: Yes |Idec HW1E-LV4F02QD-R-24V
PLTR Pushbutton, Red, 40mm Mush, 24V