Idec CW4B-M1E10Y
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 8A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet24 페이지5년 전
Master Electronics
Sager Electronics
Lectro Components
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Pushbutton Switch SPST-NO Standard Panel Mount, Front
IDEC Corporation CW4B-M1E10Y Pushbutton; CW Series; Plastic Bezel; Flush; 1NO, Mom; Yellow
Pushbutton Switches CW 22mm Metallic bezel PB Round Flush Momentary 1NO Yellow
PB SWITCH, SPST-NO, 10A, 120VAC, SCREW; Switch Operation: Momentary; Contact Configuration: SPST-NO; Contact Voltage AC Nom: 120V; Contact Voltage DC Nom: -; Contact Current Max: 10A; Switch Terminals: Screw; Product Range: CW
Switch, Pushbutton, Spst-Nc, 10A, 240V Ac/Dc, Yel; Product Range:Cw Series; Panel Cutout Diameter:22.3Mm; Contact Configuration:Spst-No; Switch Operation:Momentary Spring Return; Pushbutton Actuator Style:Flush; Ip Rating:Ip65 Rohs Compliant: Yes |Idec CW4B-M1E10Y