Idec CW1L-M1E10Q4G
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 8A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet24 페이지5년 전
Farnell
Master Electronics
Sager Electronics
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.35
Introduction Date2021-03-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Switch Indicators 24VAC/24VDC 11mA LED Round Screw Panel Mount with Threads
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switches Pushbutton 22mm Momentary Metal Round Red 1NO-1NC Contact Screw Terminal
APEM1222MA
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 8A, 12VDC, Screw Terminal, Panel Mount-threaded
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 8A, 24VDC, Snap On Terminal, Panel Mount
설명
Flush Round Button Momentary Contact SPST -22.3 2000000Cycles 240V 240V 50000Cycles , 42.4mm
Pushbutton Switches CW 22mm Black bezel ILLD PB Round Flush Momentary 1NO Green 24VACDC
Switch Push Button N.O. SPST Flush Round Button 10A 240VAC 240VDC Momentary Contact Screw Panel Mount
Pb Switch, Spst-No, 10A, 120Vac, Screw; Product Range:Cw Series; Contact Configuration:Spst-No; Switch Operation:Momentary; Contact Current Max:10A; Contact Voltage Ac Nom:120V; Illumination Colour:Green; Contact Voltage Dc Nom:-; Rohs Compliant: Yes |Idec CW1L-M1E10Q4G
Series = CW / Contact Configuration = 1NO / Poles = 1 / Actuator Type = Round, Flush / Switching Function = Momentary Function / Contact Current = 10 A / Contact Voltage = 24 V / Contact Voltage = 120 V / Contact Voltage = 240 V / Cut Out Size (Diameter) mm = 22.3 / Legend = None / Termination Type = Screw Terminal / Mounting Type = Panel Mount / Switch Material = Plastic / Illumination Type = LED / Illumination Colour = Green / Illumination Supply Voltage V = 24 / Switch Colour = Black / Green / Protection Rating = IP65