Idec ALD29911DN-G-24V
Pushbutton, Mom, Grn, Ext, 24V Full Voltage, 30mm Mounting, LED, 1NO/1NC Contact Blocks
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet30 페이지14년 전
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2012-10-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
SWITCH OPERATORS, ILLUMINATED PUSHBUTTON, LED, 24 V, 1NO-1NC, GREEN, TW SERIES
Pushbutton Switch, DPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Extended Round Button Momentary Contact DPST 5000000Cycles 220V 440V 10000000Cycles , 37mm*30mm
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, Screw Terminal, Panel Mount
설명
Switch Push Button N.O./N.C. DPST Extended Round Button 10A 440VAC 220VDC Momentary Contact Screw Panel Mount
SWITCH;24VAC/DC, TWTD GREEN, RND, PB | IDEC Corporation ALD29911DN-G-24V
Switch, Industrial Pushbutton, 30Mm; Switch Operation:(On); Contact Configuration:spdt-1No, Spdt-Nc; Contact Voltage Ac Nom:600V; Contact Voltage Dc Nom:220V; Contact Current Max:10A; Switch Terminals:screw; Product Range:twtd Seriesrohs Compliant: Yes