Honeywell ZD20S10A02
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, Momentary, 0.01A, 12VDC, Solder Terminal, Pin Plunger Actuator, Panel Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet8 페이지8년 전
Sager Electronics
Electro Sonic
Honeywell
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
C&K ComponentsZMSH03130P00SSC
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Pin Plunger 3A 125VAC 12VDC 1.27N Screw Mount Solder Bulk
C&K ComponentsZMSH03130T10SSC
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Lever 3A 125VAC 12VDC 1.91N Screw Mount Solder Bulk
C&K ComponentsZMSL03130T11SSC
SWITCH, SNAP-ACTION, SEALED, SPDT,.28 SIMULATED ROLLER, HIGH TRAVEL,3A,12VDC, SOLDER
Snap Acting/Limit Switch, SPDT, On-(on), Momentary, 2A, 12VDC, 2.0066mm, Solder Terminal, Pushbutton Actuator, Panel Mount
PanasonicAH16629-A
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Lever Solder 3A 125VAC 30VDC 0.49N Screw Mount Tube
PanasonicAVT34223
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Hinge Lever PC Pins 3A 250VAC 125VDC 0.16N Thru-Hole
설명
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10MA 12V
Basic / Snap Action Switches Subminiature Basics
Subminiature Basic Switch |Honeywell ZD20S10A02
MICRO SWITCH ZD Series Subminiature Basic Switch, Single Pole Double Throw Circuitry, 10 mA @ 12 Vdc, Pin Plunger, Solder Termination, Gold Contacts MICRO SWITCH ZD Series subminiature basic switches combine small size and light weight with ample electrical capacity, low cost and extended life. ZD Series has optional IP67 sealed functionality with pre-wired leads.