Honeywell SPT4V0200PG6W02
Industrial Pressure Sensors 0 to 200psi, 10 Vdc 10 G at 20Hzto2000Hz
Production
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet8 페이지16년 전
JRH Electronics
Master Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+3.64%
공급망
Country of OriginMexico
Introduction Date2009-08-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Piezoresistive Sensor, 0Psi Min, 200Psi Max, 1-5V, Cylindrical
Pressure Sensor 0psi to 200psi Gage 4-Pin
Sensors, Pressure Transducers, Stainless Steel Media Isolated
SPT 4V 0-200 PSI PRESSURE TRAN
Pressure-Jz Stainless |Honeywell SPT4V0200PG6W02
PRESSURE SWITCHES AND TRANSDUCERS;
0psi~200psi 12.5V 24V 25.64mm*22.2mm*88.2mm
SPT Series Heavy Duty Pressure Transducer, 4V version, compensated, 0 psi to 200 psi, gage, 7/16 UNF, cable, 2 feet Honeywell's SPT Series stainless steel pressure sensors are designed for pressure applications that involve measurement of hostile media in harsh environments and will accommodate any media that will not adversely attack 304 or 316 stainless steel wetted parts. The SPT Series is calibrated and compensated for three styles of output. All versions feature a variety of prssure connections to allow use in a wide range of OEM equipment.