HIROSE ELECTRIC DF51-22DEP-2C
RoHS Compliant BOARD CONNECTOR BOARD CONNECTOR Rectangular Connector
IHS
Datasheet21 페이지4년 전
Master Electronics
Future Electronics
TME
Sager Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-11.11%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
TraceParts
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2019-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
설명
Conn Housing Wire to Board PL 22 POS 2mm ST Cable Mount Bag
DF51 Series Dual Row 22 Position 2 mm Positive Lock Wire to Board In-Line Plug
Headers & Wire Housings 22P 2R 2MM 2A INLINE PLUG AWG 28 to 24
Board Connector, 22 Contact(s), 2 Row(s), Male, 0.079 inch Pitch, Crimp Terminal, Locking, Black Insulator, Socket
PLUG HOUSING, 22POS, 2MM, PBT, BLK; Product Range: SignalBee DF51 Series; Gender: Plug; No. of Positions: 22Ways; Pitch Spacing: 2mm; For Use With: Hirose DF51 Series Pin Crimp Contacts; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)