EPCOS B72220S0321K101
Epcos St&ard Series Metal Oxide Varistor 540pF 100A; Clamping 840V; Varistor 510V
데이터시트 및 문서
Burklin Elektronik
Datasheet47 페이지8년 전
Newark
Ciiva
element14 APAC
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+23.22%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
TVS Varistor, MOV, 385 V, 505 V, B722 Series, 1.025 kV, Disc 20mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
LittelfuseV385LA40BP
LA Series 505 VDC 385 V RMS 1025 V Clamp 5500 A 700 pF Radial Lead Varistor
Varistors; TDK; B72214P2381K101; 1.025 kV; 505 V; Through Hole; 390 pF
MOV-20D Series Metal Oxide Varistor 650pF 100A; Clamping 1025V; Varistor 620V
Leaded Disk Varistors, Max. Operating Voltage [AC]=320Vrms, Max. Surge Current Imax(8/20μs,1time)=8000A
LittelfuseV385LA40BPX10
Radial Varistor 20Mm Rohs/Lead Free/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Littelfuse V385LA40BPX10
설명
510V 8KA 1 459V 561V 420V 320V 184J 720pF@1kHz DIP 50.5mm*25.5mm
Epcos B72220S0321K101 320V 184J 20mm Standard series Metal Oxide Leaded Varistor
Varistors; B72220S0321K101; TDK; 840 V; 420 V; Radial, Through Hole; 510 V
Var MOV 320VAC/420VDC 8000A 510V Thru-Hole Radial Bulk
TVS Varistor, 320 VAC, 420 VDC, StandarD B722, 840 V, Disc, Radial Leaded, 20 mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
Varistor, 184J, Through Hole Mount
Varistor Temperature range: -40 ... 85 °C Code: S20K320 IEC-climate category: 40/85/56 Pitch: 10 mm Direct voltage max.: 420 V Energy: 184 J Surge current: 6.5 kA
Varistor, 320Vac, 420Vdc, 840V, 20Mm Disc; Voltage Rating Vac:320V; Voltage Rating Vdc:420V; Product Range:Standard Series; Clamping Voltage Vc Max:840V; Varistor Case Style:Disc 20Mm; Peak Surge Current @ 8/20Μs:8Ka Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B72220S0321K101