유통업체에서 제공한 TDK B32522N6105K000에 대한 설명입니다.
Cap Film 1uF 450V PET 10%( 18 X 11 X 18.5mm) Radial Wound 15mm 125C Bulk Automotive AEC-Q200
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 1uF, 450V DC, 11mm(W) x 18.5mm(H) x 18mm(L)
EPCOS B32522N6105K000 Film Capacitor, 1 F, 450 V, B32522 Series,10%, Radial Leaded, PET (Polyester)
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 10% 1muF 450V
CAP, 1µF, 450V, 10%, PET; Capacitance: 1µF; Voltage Rating: 450V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: B32522 Series; Capacitor Case Style: -; Capacitor Terminals: Radial Lead
Cap, Film, Pet, 1Uf, 450V, Rad; Dielectric Type:Metallized Pet Stacked; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:1Μf; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage(Ac):200V; Voltage(Dc):450V; Capacitor Mounting:Through Hole Rohs Compliant: Yes |Epcos B32522N6105K000