Eaton SD53-101-R
Inductor Power Shielded Drum Core 100uH 20% 100KHz Ferrite 0.44A 0.8Ohm DCR T/R
데이터시트 및 문서
Master Electronics
IHS
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-55.24%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 470mA 600mOhm DCR 2424 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 0.45A 0.54Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 450mA 540mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 0.45A 1.15Ohm DCR 1515 T/R
General Purpose Inductor, 100uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5022
Inductor PowerChip Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 0.52A 0.504Ohm DCR 2525 T/R
설명
General Purpose Inductor, 100Uh, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Smd, 2020
Inductor;Low Profile Shielded Inductor;100uH;0.45A;0.689 Ohms
SD53 Series 100 uH ±20% Tolerance 0.44 A Shielded SMT Low Profile Power Inductor
Inductor, Shielded, 100Uh, 450Ma, Smd; Inductance:100Μh; Rms Current (Irms):440Ma; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):450Ma; Product Range:Sd53 Series; Dc Resistance Max:0.801Ohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Eaton Coiltronics SD53-101-R