Eaton HCMA0503-100-R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH/6.4uH 20% 100KHz Powdered Iron 2.75A 0.132Ohm DCR Automotive T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지9년 전
Datasheet7 페이지11년 전
Farnell
Master Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+5.29%
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 3.5A T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 3.1A 0.05Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Iron 3A 0.105Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.4A 0.061Ohm DCR 2424 T/R
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.1A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal 3.2A 74mOhm DCR T/R
설명
FIXED IND 10UH 2.8A 132 MOHM SMD / 10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.8 A 132mOhm Max Nonstandard
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, Iron-Core, 2020
Power Inductors-SMD 10uH 2.8A IND High Current
IND HC 10.0UH 2.3A MOLDED 2PADS SMT
100KHz 2.3A 2.8A 10¦ÌH 132m¦¸ ¡À20% , 5.15mm*5.1mm*3mm
HCMA0503 Nonstandard 0.203Lx0.201W 5.15mmx5.10mm 10muH
INDUCTOR, 10UH, 2.75A, 20%, AEC-Q200; Inductance: 10µH; RMS Current (Irms): 2.75A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 2.3A; Product Range: HCMA0503 Series; Power Inductor Case: 5.15mm x 5.1mm x 3mm; DC