Eaton DRQ74-471-R
Inductor Power Shielded Drum Core 465.3uH/1861uH 20% 100KHz Ferrite 400mA/202mA 1.74Ohm/6.97Ohm DCR T/R
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet10 페이지9년 전
Datasheet8 페이지19년 전
Sager Electronics
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Component Distributors Inc.
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.74%
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 0.46A 1.44Ohm DCR Automotive T/R
TAIYO YUDENNS10145T471MNA
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz 0.52A 1.236Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 0.41A 1.704Ohm DCR 2424 Automotive T/R
General Purpose Inductor, 470uH, 20%, 1 Element, SMD, 2827
Ind Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100MHz Ferrite 440mA Blister Plastic T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 0.5A 1.1Ohm DCR T/R
설명
General Purpose Inductor, 470Uh, 20%, 4 Element, Ferrite-Core, Smd, 3030
* 125oC maximum total temperature operation* Dual winding inductors that can be used as either a single inductor, or in coupled inductor/transformerapplications (1:1 turns ratio) * Four sizes of shielded drum core inductors* Windings can be connected in series or parallel, offering a broad range of inductance and current ratings* Peak current ratings from 0.13 Amps to 56 Amps * RMS current ratings from 0.128 Amps to 17.9 Amps* Inductance ratings from 0.33uH to 4.02mH * Surface Mount* 200 VAC Isolation between windings * Ferrite core material Applications * As a transformer: SEPIC, flyback* As an inductor: Buck, boost, coupled inductor * DC/DC converters* VRM inductor for CPU and DDR power supplies * Input and output filter chokes Environmental Data * Storage temperature: -40oC to +125oC* Operating temperature: -40oC to +125oC (Range is application specific).* Solder re flow temperature: 260oC max. for 10 seconds max.