Eaton DRQ127-102-R
Shielded WireWound SMD Inductor w/ Ferrite Core, 1 mH +/-20% 1.14A Idc
데이터시트 및 문서
Electro Sonic
Datasheet10 페이지9년 전
Datasheet7 페이지18년 전
IHS
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Component Distributors Inc.
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-65.88%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 0.75A 1.65Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS12575T102MN
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 100KHz 0.68A 1.113Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS12555T102MN
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 100KHz 0.59A 1.35Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1mH 20% 100KHz 530mA 2.01Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 100KHz 46Q-Factor Ferrite 0.45A 2.16Ohm DCR T/R
Inductor Power Bobbin Core 1000uH 20% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.5A 1.8Ohm DCR T/R
설명
Ind Shielded 1.005mH/4.02mH 20% 100KHz Ferrite 610mA/307mA T/R
General Purpose Inductor, 1000uH, 20%, 4 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Power Inductor, 1Mh, 0.61A, 20%; Rango De Producto:Serie Drq; Dc Resistance Max, Parallel:1.66Ohm; Inductancia, Paralela:1.005Mh; Rms Current, Parallel:610Ma; Saturation Current, Parallel:1.14A; Tipo De Empaquetado:Cinta Precortada |Eaton Coiltronics DRQ127-102-R
* 125oC maximum total temperature operation* Dual winding inductors that can be used as either a single inductor, or in coupled inductor/transformerapplications (1:1 turns ratio) * Four sizes of shielded drum core inductors* Windings can be connected in series or parallel, offering a broad range of inductance and current ratings* Peak current ratings from 0.13 Amps to 56 Amps * RMS current ratings from 0.128 Amps to 17.9 Amps* Inductance ratings from 0.33uH to 4.02mH * Surface Mount* 200 VAC Isolation between windings * Ferrite core material Applications * As a transformer: SEPIC, flyback* As an inductor: Buck, boost, coupled inductor * DC/DC converters* VRM inductor for CPU and DDR power supplies * Input and output filter chokes Environmental Data * Storage temperature: -40oC to +125oC* Operating temperature: -40oC to +125oC (Range is application specific).* Solder re flow temperature: 260oC max. for 10 seconds max.