Eaton DR1030-470-R
Inductor Power Shielded Drum Core 47.9uH 30% 100KHz Ferrite 1.3A 200mOhm DCR T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Master Electronics
Datasheet5 페이지10년 전
Datasheet3 페이지19년 전
IHS
element14 APAC
Farnell
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-9.91%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-03-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.65A 0.16Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 47uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.65A 0.121Ohm DCR T/R
설명
General Purpose Inductor, 47uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
DR1030 Series Wire-wound SMD Inductor w/ Ferrite Core,47 uH +/-30% 1.52A Idc | Bussmann by Eaton DR1030-470-R
DR1030 Series 47 uH ±30 % Tolerance 1.3 A Shielded SMT Power Inductor
IND PWR SHLD 47UH 30% 100KHZ FERRITE
FIXED IND 47UH 1.3A 200 MOHM SMD
DR1030 Nonstandard 0.413Lx0.406W 10.50mmx10.30mm 47muH
INDUCTOR, SHIELDED, 47UH, 1.3A
DR1030-470-R, Eaton Electronics / Bussmann
INDUCTOR, SHIELDED, 47UH, 1.52A, SMD; Inductance:47µH; RMS Current (Irms):1.3A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.52A; Product Range:DR1030 Series; Inductor Case / Package:-; DC Resistance Max:200mohm RoHS Compliant: Yes