Eaton DR1030-2R8-R
Inductor Power Shielded Drum Core 2.8uH 30% 100KHz Ferrite 5.1A 14.5mOhm DCR T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지10년 전
Datasheet3 페이지18년 전
Datasheet3 페이지18년 전
Master Electronics
DigiKey
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-03-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 2.7uH 30% 100KHz Ferrite 6.1A 0.015Ohm DCR 4040 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.7uH 30% 100KHz Ferrite 6.5A 0.014Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 6.2A 0.01Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.7uH 30% 100KHz Ferrite 4.6A 0.0216Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 6.2A 10mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.7uH 30% 100KHz 4.3A 0.015Ohm DCR 2424 T/R
설명
General Purpose Inductor, 2.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
INDUCTOR, 2.8UH, 5.1A, SHIELDED; Inductance: 2.8µH; RMS Current (Irms): 5.1A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 6.08A; Product Range: DR1030 Series; Power Inductor Case: 10.5mm x 10.3mm x 3mm; DC Resi
INDUCTOR, SHIELDED, 2.8UH, 5.1A; Product Range:COILTRONICS - DR1030 Series SMD Shielded Inductors; Inductance:2.8µH; Inductance Tolerance:± 30%; DC Resistance Max:0.0145ohm; DC Current Rating:5.1Arms; Inductor Case Style:SMD; Core Material:Ferrite; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)