Eaton CTX100-2-R
Ind Power Wirewound 99.45uH/397.81uH 20% 100KHz Amorphous Metal 630mA/320mA T/R
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet9 페이지9년 전
Master Electronics
Farnell
Future Electronics
Jameco
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+373%
공급망
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-04-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 700mA T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 640mA 516mOhm DCR 2424 Blister T/R
TAIYO YUDENNRS6045T101MMGK
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 0.75A 0.6058Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 0.77A 0.46Ohm DCR 2929 T/R
Wurth Elektronik74404064101
WE-LQS SMT Semi-Shielded Power Inductor
Inductor Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 0.7A 0.58Ohm DCR 2020 T/R
설명
General Purpose Inductor, 99.45uH, 20%, 2 Element, Powdered Iron-Core, SMD, 3535
CTX Series 99.45 uH 0.63 A Unshielded Horizontal SMT OctaPac Torroidal Inductor
POWER INDUCTOR, 99.45UH, 630MA, 20%; Pro; POWER INDUCTOR, 99.45UH, 630MA, 20%; Product Range:OCTA-PAC CTX 1 Series; Inductance, Parallel:99.45µH; RMS Current, Parallel:630mA; Saturation Current, Parallel:-; Coupled Inductor Case:8.89mm x 8.89mm x 5.97mm; Core Material:MPP
Power Inductor, 99.45Uh, 630Ma, 20%; Rango De Producto:Serie Octa-Pac Ctx 1; Dc Resistance Max, Parallel:0.457Ohm; Inductancia, Paralela:99.45Μh; Rms Current, Parallel:630Ma; Saturation Current, Parallel:-; Bobina, Tipo:Smd |Eaton Coiltronics CTX100-2-R
* Surface mount magnetics that can be used as single or coupled inductors or 1:1 transformers that provide isolation between two windings* OCTA-PAC's are designed around high frequency, low loss MPP core material* ECONO-PAC's are a lower cost version of OCTA-PAC's offering high saturation flux density, Powder Iron core material* OCT A-PAC PLUS's offer higher current ratings and higher saturation flux densities than OCT A-PAC and ECONO-PAC,Amorphous metal core material * Secure 4 Terminal Mounting* Inductor more versatile inductance combination by series or parallel connections Applications * Computer and portable power devices* LCD panels, DVD players * Inductor: DC-DC converters* Buck, boost, forward, and resonant converters * Noise filtering and filter chokes* Transformers: 1:1 300Vdc isolation, fly back, sepic Environmental Data * Storage temperature range: -40oC to +125oC* Operating ambient temperature range: -40oC to +85oC (range is application specific).* Solder re flow temperature: +260oC max. for 10 seconds max.