E-Switch RP8100B2M1CEBLKBLUNIL
Pushbutton Switch, SPST, Off-(on), Round Cap, 100MA, 125VAC, Solder, RP8100 Series
Production
데이터시트 및 문서
Future Electronics
Datasheet1 페이지4년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Factory Futures
New Yorker Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+51.42%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2008-06-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
관련 부품
PUSHBUTTON SWITCH, SPST, OFF-(ON), 125V AC/50V DC, SOLDER, IP67, RP8100 SERIES
Pushbutton Switch, SPST, Off-(on), Momentary, 0.2A, 50VDC, Quick Connect Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 0.1A, 48VDC, Solder Terminal, Panel Mount
APEM9532CD
Switch Push Button N.C. SPST Round Plunger 0.1A 30VDC Momentary Contact Solder Lug Panel Mount
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 0.1A, 30VDC, Solder Terminal, Panel Mount-threaded
설명
PUSHBUTTON, 125mA (AC)/100mA (DC), SPST, Off-(On), Solder, IP67
Curved Round Button Off-Mom SPST-NO -13.60(Dia) 50V 125V 500000Cycles 125mA
Pushbutton Sw, Spst-No-Dm, 0.125A/125Vac; Product Range:Rp8100 Series; Panel Cutout Diameter:13.6Mm; Contact Configuration:Spst-No-Dm; Switch Operation:Off-(On); Pushbutton Actuator Style:Round; Actuator/Cap Colour:Blue Rohs Compliant: Yes |E-Switch RP8100B2M1CEBLKBLUNIL