Diodes Inc. ZLDO1117G25TA
ZLDO1117 Series 2.5 V Fixed Output 1 A SMT LDO Positive Regulator - SOT-223
Datasheet14 페이지4년 전
HQonline
Future Electronics
iiiC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2009-06-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-11-11
LTD Date2021-11-11
관련 부품
Texas InstrumentsTLV117118DCYR
65dB(100Hz) 100¦ÌA Fixed 1A 1 1.8V 2V 1.8V 5.5V 800mV@ 1A 35mV 5mV SOT-223-4 , 1.7mm
Texas InstrumentsTLV117112DCYR
65dB(100Hz) 100¦ÌA Fixed 1A 1 1.2V 2V 1.2V 5.5V 800mV@ 1A 35mV 5mV SOT-223-4 , 1.8mm
Texas InstrumentsTLV1117IDCYRG3
800-mA, 15-V, linear voltage regulator 4-SOT-223 -40 to 125
설명
LDO Regulator Pos 2.5V 1A Automotive 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Ldo, Fixed, 2.5V, 1A, -40 To 125Deg C Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. ZLDO1117G25TA
LDO, FIXED, 2.5V, 1A, -40 TO 125DEG C; Available until stocks are exhausted
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 1.3V Dropout, BIPolar, PDSO4
LDO Regulator Pos 2.5V 1A 4Pin SOT223
稳压器, LDO, 固定, 2.5V, 1A, -40 至 125度 C;
VOLTAGE REGULATORS, LDO, LDO REGULATOR IC 2.5V/1A
ZLDO1117 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 1.11V 1.7mm 1A 15W