Diodes Inc. SMAJ16A-13-F
SMAJ Series 16 V 400 W Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AC
IHS
Datasheet6 페이지4년 전
Diodes Inc SCT
iiiC
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+383%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-07-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
BournsSMAJ15A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 16.7V 5muA 400W -55C~150C TJ
BournsSMAJ16A
ESD protection diodes / TVS diodes; BOURNS; SMAJ16A; 26 V; 15.3 A; 16 V; 17.8 V - 19.7 V
LittelfuseSMAJ16A
SMAJ Series 66 V 400 W Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AC
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 16V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-220AA
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 16V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC
Diodes Inc.SMAJ20A-13-F
SMAJ20A Series 400 W 20 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
설명
Tvs Diode, 16V, 400W, Do-214Ac/Sma Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMAJ16A-13-F
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=16V VBR(min)=17.8V VC=26V@IPP=15.3A SMA