Diodes Inc. SMAJ13CA-13-F
Tvs Diode, 400W, 13V, Bidir, Sma Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMAJ13CA-13-F
IHS
Datasheet6 페이지4년 전
Components Direct
Diodes Inc SCT
iiiC
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-59.87%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2000-07-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
BournsSMAJ13CA
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 15.9V 5muA 400W -55C~150C TJ
BournsSMAJ12CA
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 14.7V 5muA 400W -55C~150C TJ
Trans Voltage Suppressor Diode, 300W, 12.8V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC
Diodes Inc.SMAJ16CA-13-F
SMAJ Series 16 V 400 W Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AC
Diodes Inc.SMAJ14CA-13-F
SMAJ Series 15.6 V 400 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AC
LittelfuseSMAJ15CA
SMAJ Series 3.3 W 18.5 V Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AC
설명
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=13V VBR(min)=14.4V VC=21.5V@IPP=18.6A SMA
SMAJ Series 13 V 400 W SMT Bi-Directional Transient Voltage Suppressor - SMA
18.6A 400W 21.5V 14.4V Bidirectional 13V SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS