Diodes Inc. SBR6200CTL-13
Diode Super Barrier Rectifier 200V 6A 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
HQonline
Datasheet5 페이지11년 전
3개월간의 트렌드:
-0.47%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2011-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Diodes Inc.SBR660CTL-13
Diode Super Barrier Rectifier 60V 6A 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 10A, 100V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 10A, 45V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Diodes Inc.SBR10100CTL-13
Diode Super Barrier Rectifier 100V 10A Automotive 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
Diodes Inc.SBR10120CTL-13
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 5A, 120V V(RRM), Silicon, TO-252
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 5.5A, 60V V(RRM), Silicon
설명
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 3A, 200V V(RRM), Silicon, TO-252
SBR Series 200V 3A Surface Mount Diode Array 1 Pair Common Cathode Super Barrier
850mV@3A 200V 3A 1 pair of common cathodes TO-252(DPAK) Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS
DIODE ARRAY SBR 200V 3A TO-252-3
DiodesZetex , 6A, 200V, , DPAK (TO-252), 3