Diodes Inc. SBR3U60P1-7
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 60V 3A 2-Pin PowerDI 123 T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet6 페이지8년 전
Datasheet6 페이지10년 전
Diodes Inc SCT
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-21.69%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2011-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 60V V(RRM), Silicon, DO-220AA
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 50V V(RRM), Silicon, DO-214AA
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 50V V(RRM), Silicon, DO-221BC
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 45V V(RRM), Silicon, DO-221BC
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 1A, 60V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 1A, 50V V(RRM), Silicon, DO-214AA
설명
Schottky Rectifier, Super Barrier, 60 V, 3 A, Single, PowerDI 123, 2 Pins, 650 mV
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 3A, 60V V(RRM), Silicon
SBR3U60P1 Series 60 V 3 A Surface Mount Super Barrier Rectifier - POWERDI123
SCHOTTKY RECTIFIER, 3A, 60V, POWERDI 123; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 60V; Forward Current If(AV): 3A; Diode Configuration: Single; Diode Case Style: PowerDI 123; No. of Pins: 2Pins; Forward Voltage VF Max: 650mV; Forward Surge Current Ifsm Max: 80A; Operating Temperature Max: 150°C; Product Range: SB Series; Automotive Qualification Standard: AEC-Q101; SVHC: Lead (15-Jan-2019); Semiconductor Technology: Si