Diodes Inc. SBR3A40SA-13
SBR3A40SA Series 40 V 3 A Surface Mount Super Barrier Rectifier - DO-214AC
IHS
Datasheet5 페이지10년 전
Diodes Inc SCT
Future Electronics
iiiC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-5.14%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2007-10-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Diodes Inc.B340A-13-F
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 40V V(RRM), Silicon, DO-214AC
Diodes Inc.B320A-13-F
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 20V V(RRM), Silicon, DO-214AC
Diodes Inc.B330A-13-F
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 30V V(RRM), Silicon, DO-214AC
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 1A, 30V V(RRM), Silicon, DO-214AC
설명
500mV@3A 40V 3A SMA(DO-214AC) Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS
3.0 A SBR SUPER BARRIER RECTIFIER SMA Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 3A, 40V V(RRM), Silicon
Superbarrier Diodes (SBR) 40V 4.60 x 2.92mm SMT SMA 3A
40V 45A 400¦ÌA 3A SMA(DO-214AC) 2.4mm