Diodes Inc. SBR2U150SA-13
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 150V 2A 2-Pin SMA T/R / DIODE SBR 150V 2A SMA
IHS
Datasheet5 페이지12년 전
Diodes Inc SCT
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-10.78%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2011-02-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 1.7A, 100V V(RRM), Silicon, DO-214AC
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 100V V(RRM), Silicon, DO-214AC
Diodes Inc.ES2CA-13-F
ES2A Series 150 V 2 A Surface Mount Super-Fast Rectifier - DO-214AC
Diodes Inc.B260A-13-F
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 2A, 60V V(RRM), Silicon
STMicroelectronicsSTPS2150A
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 2A, 150V V(RRM), Silicon, DO-214AC
설명
Single Phase 150 V 2 A Surface Mount Super Barrier Rectifier - DO-214AC (SMA)
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 2A, 150V V(RRM), Silicon
Schottky Rectifier, 150 V, 2 A, Single, DO-214AC (SMA), 2 Pins, 800 mV