Diodes Inc. DZ23C5V1-7-F
Zener Diode Dual Common Cathode 5.1V 5.88% 60Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet7 페이지4년 전
Datasheet5 페이지12년 전
element14 APAC
DigiKey
Diodes Inc SCT
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+10.65%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Small Signal Zener Diodes, Dual Zener Diode, 5.1V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.AZ23C5V1-7-F
AZ23C5V1 Series 5.1 V 300 mW Dual Zener Diode Surface Mount - SOT-23-3
BZX84 Series 5.1 V ± 6 % 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode -SOT-23-3
Diodes Inc.AZ23C6V2-7-F
AZ23C6V2 Series 300 mW 6.2 V Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.DZ23C5V6-7-F
DZ23C5V1 Series 5.6 V 300 mW Dual Zener Diode Surface Mount - SOT-23
Diode Zener Single 5.1V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
설명
DZ23C5V1 Series 5.1 V 300 mW Dual Zener Diode Surface Mount - SOT-23
Zener Diode, 5.1V V(Z), 5.88%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
300mW SURFACE MOUNT POWER ZENER DIODE, 5.88%, 0.1µA
Diodes Inc SCT
Zener Diode Array, 300Mw, 5.1V, Sot-23; Tensión Zener Vz Típ.:5.1V; Disipación De Potencia Pd:300Mw; Estilo De La Carcasa Del Diodo:Sot-23; Zener Tolerance ±:5%; Núm. De Contactos:3; Temperatura De Trabajo Máx.:150°C |Diodes Inc. DZ23C5V1-7-F