Diodes Inc. 74AHC138T16-13
74AHC Series 5.5 V 8 mA SMT 3-to-8 Line Decoder Demultiplexer - TSSOP-16
IHS
Datasheet10 페이지12년 전
HQonline
Diodes Inc SCT
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.01%
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2013-06-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
관련 부품
Diodes Inc.74AHCT138T16-13
3-LINE TO 8-LINE DECODER, AHCT/VHCT/VT Series, Inverted Output, CMOS, PDSO16
3-to-8 Line Decoder / Demultiplexer, 74AHC, 8 Outputs, 2 V to 5.5 V, 16 Pins, TSSOP
2-to-4 Line Decoder / Demultiplexer, 74AHC, 8 Outputs, 2 V to 5.5 V, 16 Pins, TSSOP
3-to-8 Line Decoder / Demultiplexer, 74HC, 8 Outputs, 2 V to 6 V, 16 Pins, TSSOP
74HC Series 2 to 6 V Supply CMOS 3 to 8 Line Decoder - TSSOP-16
Decoder/Demultiplexer Single 3-to-8 16-Pin TSSOP Rail
설명
3-LINE TO 8-LINE DECODER, AHC/VHC/H/U/V Series, Inverted Output, CMOS, PDSO16
AHC/VHC/H/U/V e3 1x 3:8 2013 multiplexer circuit 4.4ns 500mW 2/5.5V 5mm
Decoder/Demultiplexer Single 3-to-8 16-Pin TSSOP T/R
TSSOP-16 Signal Switches / Encoders & Decoders / Multiplexers ROHS
3-to-8 Line Decoder Demultiplexer, 2 to 5.5 V, RoHS
Diodes Inc SCT
IC DECODER/DEMUX 1X3:8 16-TSSOP
4.4ns 8 6 1 2V 5.5V 8mA 8mA TSSOP-16 , 930¦Ìm